Diagnostyka mikrobiologiczna

Diagnostyka mikrobiologiczna

Badania mikrobiologiczne piskląt są ważnym narzędziem do monitorowania stada oraz zarządzania nim przez producentów drobiu oraz lekarzy weterynarii. Celem badań jest jak najszybsza identyfikacja drobnoustroju chorobotwórczego w materiale klinicznym oraz określenie jego lekowrażliwości. Wyniki w postaci antybiogramów stanowią podstawę do ułożenia skutecznego programu leczenia, co w efekcie końcowym przekłada się na wynik produkcyjny. Badanie jest procesem złożonym. Pierwszy etap to posiew i hodowla drobnoustroju. Kolejny – izolacja i identyfikacja drobnoustroju. Etap końcowy to oznaczenie wrażliwości drobnoustroju na leki. Diagnostykę mikrobiologiczną wykonuje się na każdym etapie chowu.

Diagnostyka laboratoryjna chorób drobiu

– poznaj ofertę

współpraca

Chcąc skorzystać z usług naszego laboratorium wystarczy wysłać do nas próbki do badań. Dołączyć

należy wypełnione pismo przewodnie, które udostępniamy Państwu w zakładce do Pobrania.

pisma przewodnie

 

kontakt

tel.: +48 539-529-370
e-mail: badania@centrolab.pl

Centrolab

ul. Zwycięstwa 6
09-300 Żuromin
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora danych w celu nawiązywania kontaktu. Administratorem danych osobowych jest Centrolab Sp. z o.o. (ul. Zwycięstwa 6, 09-300 Żuromin).


Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia wiadomości.


Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawdo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wycofania zgody na ich przetwarzanie.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.